24/7 eTV BreakingNews Show : Guji badhanka mugga (bidixda hoose ee shaashadda fiidiyaha)
Airlines Airport Aviation Jebinta Wararka Caalamka Jebinta Wararka Safarka Safarka Ganacsiga Wararka Kanada News Dadka Dalxiiska Hadalka Dalxiiska Gaadiidka Sirta Safarka Warka Safarka Safarka Wararka kala duwan

Air Canada ayaa ku dhawaaqday doorashada agaasimayaasha

Air Canada ayaa ku dhawaaqday doorashada agaasimayaasha
Air Canada ayaa ku dhawaaqday doorashada agaasimayaasha
Written by Harry Johnson

Dhammaan xubnaha la magacaabay waxay mar horeba u shaqeynayeen agaasimayaasha Air Canada mid kasta oo ka mid ah agaasimayaasha waxaa lagu doortay cod aqlabiyad ah oo ay dhiibteen saamileyda ku sugan khadka tooska ah ama wakiil uga ah kulanka.

Print Friendly, PDF & Email
  • Shirka Sanadlaha ah ee Air Canada ee Saamilayda ayaa la qabtay Talaadadii, Juun 29, 2021.
  • Dhammaan xubnaha la magacaabay ee ku taxan wareegtada wakiilkeeda waxaa loo doortay inay noqdaan agaasimayaasha Air Canada.
  • Natiijooyinka codbixinta kama dambaysta ah ee dhammaan arrimaha loogu codeeyey kulanka waxaa lagu xereyn doonaa SEDAR.

Air Canada waxay ku dhawaaqday maanta in dhammaan magacyada ku taxan wareegtada wakiilkeeda ee ku taariikhaysan May 6, 2021 loo doortay inay noqdaan agaasimayaasha shirkadda Air Canada Shirkeedii Sannadlaha ahaa ee Saamilayda oo la qabtay Talaadadii, Juun 29, 2021.

Dhammaan xubnaha la magacaabay waxay horeyba uga soo shaqeeyeen agaasimayaal Air Canada oo agaasime kasta waxaa lagu doortay aqlabiyad codadkii ay dhiibteen saamileyda ku sugan khadka tooska ah ama wakiil looga wakiishay kulanka. Natiijooyinka codbixinta ayaa lagu faahfaahiyay hoos.

NomineeCodadka% WixiiCodbixintii waa la joojiyey% Waa laga reebay
Amee Chande139,562,87095.45%6,656,3054.55%
Christie JB Clark139,159,06095.17%7,060,1154.83%
Gary A. Doer138,644,84094.82%7,574,3355.18%
Rob Fyfe138,923,88195.01%7,295,2944.99%
Michael M. Green131,072,64989.64%15,146,52610.36%
Jean Marc Huot137,430,29693.99%8,788,8796.01%
Madeleine Paquin145,829,34799.73%389,8280.27%
Michael Rousseau145,771,42199.69%447,7540.31%
Vagn Sørensen131,891,67390.20%14,327,5029.80%
Kathleen Taylor138,914,12495.00%7,305,0515.00%
Annette Verschuren145,896,09399.78%323,0820.22%
Michael M. Wilson138,032,88694.40%8,186,2895.60%

Natiijooyinka codbixinta kama dambaysta ah ee dhammaan arrimaha loogu codeeyey kulanka waxaa lagu xereyn doonaa SEDAR.

Print Friendly, PDF & Email

War ku saabsan qoraaga

Harry Johnson

Harry Johnson wuxuu ahaa tifaftiraha meelaynta eTurboNews ku dhawaad ​​20 sano. Wuxuu ku nool yahay Honolulu, Hawaii, wuxuuna asal ahaan ka yimid Yurub. Wuxuu jecel yahay qorista iyo tebinta wararka.