Airlines Airport Aviation Jebinta Wararka Caalamka Jebinta Wararka Safarka Safarka Ganacsiga Wararka Dowladda Caafimaadka Warka News Dadka Dib-u-dhiska Waajib ah Dalxiiska Gaadiidka Warka Safarka Safarka Daalacanayo Hadda Wararka Mareykanka

Jawaabta rasmiga ah ee COVID-19 Delta waxay dhaawaceysaa soo kabashada safarka hawada

Jawaabta rasmiga ah ee COVID-19 Delta waxay dhaawaceysaa soo kabashada safarka hawada
Jawaabta rasmiga ah ee COVID-19 Delta waxay dhaawaceysaa soo kabashada safarka hawada
Written by Harry Johnson

Natiijooyinka Ogosto waxay ka tarjumayaan saamaynta tabashooyinka ku saabsan kala duwanaanshaha Delta ee safarka gudaha, xitaa iyadoo socdaalkii caalamiga ahaa uu ku sii socday xawaare qoolley ah oo ku aaddan soo kabasho buuxda oo aan dhici karin ilaa dawladuhu soo celiyaan xorriyadda safarka.

Print Friendly, PDF & Email
  • Baahida guud ee safarka hawada bishii Ogosto 2021 ayaa hoos u dhacday 56.0% marka la barbar dhigo Ogosto 2019. 
  • Tani waxaa gebi ahaanba waday suuqyada gudaha, kuwaas oo hoos uga dhacay 32.2% marka la barbar dhigo bishii Ogosto 2019, oo aad uga sii dartay July 2021.
  • Baahida rakaabka caalamiga ah ee bishii Ogosto ayaa 68.8% ka hooseeyay Ogosto 2019, taas oo ahayd horumar marka loo eego hoos u dhaca 73.1% ee la diiwaan geliyey bishii Luulyo. 

The Ururka Caalamiga ee Gaadiidka Cirka (IATA) wuxuu ku dhawaaqay in soo kabsashada safarka hawada ay hoos u dhacday bishii Ogosto marka la barbar dhigo bishii Luulyo, iyada oo tallaabooyinka dowladda ee ka jawaabaya walaacyada ku saabsan kala duwanaanshaha Delta-COVID-19 ay si qoto dheer u gooyeen dalabka safarka gudaha. 

Willie Walsh, IATAAgaasimaha Guud

Sababtoo ah isbarbardhigyada u dhexeeya 2021 iyo 2020 natiijooyinka billaha ah waxaa qalloociyay saamaynta aan caadiga ahayn ee COVID-19, haddii aan si kale loo xusin isbarbardhigga oo dhan waa Luulyo 2019, oo raacay qaab dalab caadi ah.

  • Baahida guud ee safarka hawada bishii Ogosto 2021 (oo lagu cabiray kilomitirrada rakaabka ee dakhliga ama RPKs) ayaa hoos u dhacday 56.0% marka la barbar dhigo Ogosto 2019. Tani waxay muujisay hoos u dhac laga soo bilaabo bishii Luulyo, markii dalabku uu 53.0% ka hooseeyay heerarka July 2019.  
  • Tani waxaa gebi ahaanba waday suuqyada gudaha, kuwaas oo hoos u dhacay 32.2% marka la barbar dhigo bishii Ogosto 2019, oo aad uga sii dartay July 2021, markii gaadiidku hoos u dhacay 16.1% marka loo eego laba sano ka hor. Saameynta ugu daran waxay ku dhacday Shiinaha, halka Hindiya iyo Ruushku ay ahaayeen suuqyada kaliya ee waaweyn oo muujiyey horumar bil-bil ah marka loo eego July 2021. 
  • Baahida rakaabka caalamiga ah ee bishii Ogosto ayaa 68.8% ka hooseeyay Ogosto 2019, taas oo ahayd horumar marka loo eego hoos u dhaca 73.1% ee la diiwaan geliyey bishii Luulyo. Dhammaan gobollada waxay muujiyeen horumar, taas oo loo aaneynayo heerarka tallaalka oo sii kordhaya iyo xaddidnaanta safarka caalamiga ah oo aad u yar gobollada qaarkood.

“Natiijooyinka Ogosto waxay ka tarjumayaan saamaynta tabashooyinka ku saabsan kala duwanaanshaha Delta ee safarka gudaha, xitaa iyadoo socdaalka caalamiga ah uu ku sii socdo xawaare qallafsan oo ku aaddan soo kabasho buuxda oo aan dhici karin ilaa dawladuhu soo celiyaan xorriyadda safarka. Marka la eego arrintaas, ku dhawaaqitaankii dhowaan ee Mareykanka ee ahaa in xayiraadaha safarka laga qaadi doono horraantii Noofembar ee socdaalayaasha si buuxda loo tallaalay waa war aad u wanaagsan waxayna hubaal u keeni doontaa suuq muhiim ah. Laakiin caqabado ayaa weli jira, ballansashada bisha Sebtember waxay muujineysaa inay ka sii darayso soo kabashada caalamiga ah. Taasi waa war xun oo u socda rubuc -caadiyan dhaqan ahaan gaabis ah, ”ayuu yiri Willie Walsh, IATAAgaasimaha Guud. 

Ogosto 2021 (% chg iyo isla bisha 2019)Saamiga aduunka1RPKWEYDIIPLF (% -pt)2PLF (heer)3
Wadarta Suuqa 100.0%-56.0%-46.2%-15.6%70.0%
Africa1.9%-58.0%-50.4%-11.5%64.0%
Asia Pacific38.6%-78.3%-66.5%-29.6%54.5%
Europe23.7%-48.7%-38.7%-14.4%74.6%
Latin America5.7%-42.0%-37.7%-5.8%77.4%
Bariga Dhexe7.4%-68.0%-53.1%-26.0%56.0%
Waqooyiga Ameerika22.7%-30.3%-22.7%-8.6%78.6%
Print Friendly, PDF & Email

War ku saabsan qoraaga

Harry Johnson

Harry Johnson wuxuu ahaa tifaftiraha meelaynta eTurboNews ku dhawaad ​​20 sano. Wuxuu ku nool yahay Honolulu, Hawaii, wuxuuna asal ahaan ka yimid Yurub. Wuxuu jecel yahay qorista iyo tebinta wararka.

Leave a Comment

1 Comment