24/7 eTV BreakingNews Show : Guji badhanka mugga (bidixda hoose ee shaashadda fiidiyaha)
Jebinta Wararka Caalamka Jebinta Wararka Safarka Safarka Ganacsiga dhaqanka Education Entertainment News Dadka Waajib ah Dalxiiska Warka Safarka Safarka Daalacanayo Hadda

10ka goobood ee madax banaanida ah ee ugu sareeya aduunka

10ka goobood ee ugu sareeya ee madax banaanida aduunka.
10ka goobood ee ugu sareeya ee madax banaanida aduunka.
Written by Harry Johnson

Maaddaama hal-abuurka dhijitaalka ah uu beddelayo habka aan u shaqeyno, saacadaha shaqada ee caadiga ah waxay noqonayaan wax la soo dhaafay.

Print Friendly, PDF & Email
  • Japan waa dalka ugu xun ee dadka iskood u shaqeysta, oo leh Dhibcaha Freelancer oo kaliya 3.99/10. Tan waxaa ugu wacan inta badan waxqabadka aadka u liita marka loo eego raadinta shaqada madaxa banaan, xoogga hoose ee xuquuqaha sharciga ee shaqaalaha, iyo waxqabadka liidata ee Tusaha Farqiga Genderka ee Caalamiga ah.
  • Singapore waa dalka ugu xawaaraha badan ee internet-ka oo ah 256.03 Mbps. 
  • Nederlaan ayaa danta ugu badan ka qabta hawl-wadeennada xorta ah iyadoo 1,305 baadhitaanno la sameeyay 100,000 qofba.

Sida hal-abuurnimada dhijitaalka ah ayaa wax ka beddelaysa habka aan u shaqeyno, saacadaha shaqada ee caadiga ah waxay noqonayaan wax la soo dhaafay, khubarada maaliyadeed ayaa aqoonsaday dalalka ugu fiican adduunka si ay u noqdaan madax-bannaani.

Si loo sameeyo daraasadda, waddamada waxaa la siiyay dhibco caadi ah oo ka mid ah 10 qodob kasta, oo ay ku jiraan xawaaraha ballaaran, qiimaha nolosha, xoogga xuquuqda sharciga ee shaqaalaha, tusmada farxadda iyo helitaanka goobaha shaqada.

10-ka waddan ee ugu wanaagsan ee noqon kara madax-bannaani:

RankCountry NameXawaaraha Balaadhan Julaay 2021 (Mbps)Qiimaha Broadband bishiiba 2020 (USD)Raadinta Shaqada Madaxbanaan 100,000kiibaXuquuqda sharciga 2019Tusaha faraqa Genderka Caalamiga ah 2020Qiimaha Nolosha Qofkiiba, Bishii (USD)Goobaha shaqada 100,000kiibaTusmada Farxada 2017-2019Dhibcaha Freelancer
1Singapore256.0333.431,05880.724971.092.326.3777.35
2New Zealand164.0662.94554120.799944.862.187.37.20
3Spain187.8843.4368950.795719.371.586.4016.53
4Australia85.3259.25964110.731974.161.957.2236.49
5Denmark208.552.0255880.7821,094.991.087.6466.48
6Canada174.5376.1464990.772889.21.567.2326.45
7Switzerland214.8269.3767260.7791,586.172.507.566.36
8Lithuania132.1813.3559960.745617.421.646.2156.35
9Iswidhan163.3148.437970.82953.141.237.3636.34
10Ireland116.1948.5561670.798979.521.717.0946.27

Singapore wuxuu qaataa booska ugu sarreeya meesha ugu fiican ee laga shaqeeyo madax-bannaani ahaan 2021, oo leh dhibco ah 7.35. Singabuur waxay ka faa'iidaysataa balabadhtan la awoodi karo ($33.43 bishii) iyo aad u dheereeya (256.03 Mbps). Wadanku si xoogan buu wax ugu qabtaa guud ahaan guddiga, in kasta oo aysan ahayn meesha ugu jaban ee lagu noolaado, haddana waxaa jirta boos lagu horumariyo marka la eego dhibcaha Tusmada Farxadda.

Print Friendly, PDF & Email

War ku saabsan qoraaga

Harry Johnson

Harry Johnson wuxuu ahaa tifaftiraha meelaynta eTurboNews ku dhawaad ​​20 sano. Wuxuu ku nool yahay Honolulu, Hawaii, wuxuuna asal ahaan ka yimid Yurub. Wuxuu jecel yahay qorista iyo tebinta wararka.

Leave a Comment

1 Comment

  • Igu soo biir madal qoraalkaaga. Waxaan ahay qoraa maqaal oo aad u yaqaana oo leh waayo-aragnimo saddex sano ah oo leh naxwaha ugu sarreeya ee xorta ah been-abuurka.