Airlines Airport Aviation Jebinta Wararka Yurub Jebinta Wararka Caalamka Jebinta Wararka Safarka Safarka Ganacsiga News Dadka Dib-u-dhiska Waajib ah Dalxiiska Gaadiidka Warka Safarka Safarka Daalacanayo Hadda

Baahida safarka hawada ee caalamiga ah ayaa si dhexdhexaad ah u soo noqnoqda bisha Sebtembar

Safarrada hawada caalamiga ah ayaa si dhexdhexaad ah dib ugu soo noqda bisha Sebtembar.
Willie Walsh, Agaasimaha Guud ee IATA. 
Written by Harry Johnson

Isbeddelka siyaasaddii Mareykanka ee dhawaanta lagu doonayay in dib loogu furo safarka 33 suuq ee ajnabiga si buuxda loo tallaalay laga bilaabo 8 Noofambar waa soo dhaweyn, haddii ay dheer tahay, horumar. Iyada oo ay weheliso dib-u-furista dhawaanahan suuqyada kale ee muhiimka ah sida Australia, Argentina, Thailand, iyo Singapore tani waa inay kor u qaaddo soo celinta baaxadda weyn ee xorriyadda safarka.

Print Friendly, PDF & Email
  • Wadarta baahida safarka hawada ee Sebtembar 2021 (oo lagu qiyaasay dakhliga rakaabka kilomitir ama RPKs) ayaa hoos u dhacay 53.4% ​​marka la barbar dhigo Sebtembar 2019. Tani waxay calaamadisay kor u kac laga bilaabo Ogosto, markaasoo baahida 56.0% ka hooseysay Ogosto 2019.
  • Suuqyada gudaha ayaa hoos u dhacay 24.3% marka la barbar dhigo Sebtembar 2019, horumar la taaban karo laga soo bilaabo Ogosto 2021, markii taraafikada uu hoos u dhacay 32.6% marka loo eego laba sano ka hor. Dhammaan suuqyada waxay muujiyeen horumar marka laga reebo Japan iyo Russia, in kasta oo kan dambe uu ku hadhay dhul kobac adag marka la barbar dhigo 2019. 
  • Baahida rakaabka caalamiga ah ee Sebtembar waxay ahayd 69.2% wixii ka hooseeya Sebtembar 2019, oo qayb ahaan ka xun hoos u dhaca 68.7% ee la diiwaan geliyey Ogosto. 

The Ururka Caalamiga ee Gaadiidka Cirka (IATA) ku dhawaaqay dib u soo kabashada dhexdhexaadka ah ee safarka hawada Sebtembar 2021 marka la barbar dhigo waxqabadka Ogosto. Tan waxaa horseeday soo kabashada suuqyada gudaha, gaar ahaan Shiinaha, halkaas oo qaar ka mid ah xannibaadaha safarka la qaaday ka dib dillaacii COVID-19 bishii Ogosto. Baahida caalamiga ah, ayaa iyaduna hoos u dhacday wax yar marka loo eego bishii hore. 

Sababtoo ah isbarbardhigga u dhexeeya 2021 iyo 2020 natiijooyinka bilaha ah waxaa qalloociyay saameynta aan caadiga ahayn ee COVID-19, haddii aan si kale loo sheegin dhammaan isbarbardhigga waa Sebtembar 2019, kaas oo raacay nidaamka baahida caadiga ah.

  • Wadarta baahida safarka hawada ee Sebtembar 2021 (oo lagu qiyaasay dakhliga rakaabka kilomitir ama RPKs) ayaa hoos u dhacay 53.4% ​​marka la barbar dhigo Sebtembar 2019. Tani waxay calaamadisay kor u kac laga bilaabo Ogosto, markaasoo baahida 56.0% ka hooseysay Ogosto 2019.  
  • Suuqyada gudaha ayaa hoos u dhacay 24.3% marka la barbar dhigo Sebtembar 2019, horumar la taaban karo laga soo bilaabo Ogosto 2021, markii taraafikada uu hoos u dhacay 32.6% marka loo eego laba sano ka hor. Dhammaan suuqyada waxay muujiyeen horumar marka laga reebo Japan iyo Russia, in kasta oo kan dambe uu ku hadhay dhul kobac adag marka la barbar dhigo 2019.
  • Baahida rakaabka caalamiga ah ee Sebtembar waxay ahayd 69.2% wixii ka hooseeya Sebtembar 2019, oo qayb ahaan ka xun hoos u dhaca 68.7% ee la diiwaan geliyey Ogosto. 

"Waxqabadka Sebtembar waa horumar togan laakiin soo kabashada taraafikada caalamiga ah ayaa wali hakad ku jirta iyadoo ay sii socoto xiritaanka xuduudaha iyo amarrada karantiil. Isbeddelka siyaasaddii Mareykanka ee dhawaanta lagu doonayay in dib loogu furo safarka 33 suuq ee ajnabiga si buuxda loo tallaalay laga bilaabo 8 Noofambar waa soo dhaweyn, haddii ay dheer tahay, horumar. Iyadoo ay weheliso dib-u-furitaanka suuqyada kale ee muhiimka ah sida Australia, Argentina, Thailand, iyo Singapore tani waa inay kor u qaaddaa dib u soo celinta ballaaran ee xorriyadda safarka, "ayuu yidhi. Willie Walsh, Agaasimaha Guud ee IATA

Suuqyada Caalamiga ah ee Rakaabka

  • Xambaarayaasha yurub ' Taraafikada caalamiga ah ee Sebtembar ayaa hoos u dhacday 56.9% marka loo eego Sebtembar 2019, hoos u dhac boqolkiiba 1 ah marka la barbar dhigo 55.9% hoos u dhac ku yimid Ogosto marka la barbar dhigo isla bishaas ee 2019. Awoodda ayaa hoos u dhacday 46.3% halka culeyska culeyskuna uu hoos u dhacay 17.2 boqolkiiba dhibcood ilaa 69.6%.
  • Diyaaradaha Aasiya iyo Baasifigga waxay arkeen taraafikada caalamiga ah ee Sebtembar 93.2% marka la barbar dhigo Sebtembar 2019, wax iska beddel ah kama beddelin 93.4% hoos u dhaca Ogosto 2021 marka loo eego Ogosto 2019 iyada oo gobolku sii wado inuu yeesho tillaabooyinka xakamaynta xuduudaha ee ugu adag. Awooddu waxay hoos u dhacday 85.2% culeyskuna wuxuu hoos u dhacay 42.3 boqolkiiba dhibcaha ilaa 36.2%, waana kan ugu hooseeya gobollada.
  • Diyaaradaha Bariga Dhexe wuxuu lahaa hoos u dhac 67.1% ah bishii Sebtembar marka la barbar dhigo Sebtember 2019, wax yar ayaa ka soo fiicnaaday 68.9% hoos u dhaca Ogosto, marka la barbar dhigo isla bisha 2019. Awoodda ayaa hoos u dhacday 52.6%, iyo culeyska culeyska ayaa hoos u dhacay 23.1 boqolkiiba dhibcood ilaa 52.2%. 
  • Xamuulka Waqooyiga Ameerika wuxuu la kulmay hoos u dhac 61.0% taraafikada bishii Sebtembar marka loo eego xilliga 2019, xoogaa wuu fiicnaaday 59.3% hoos u dhaca Ogosto marka la barbar dhigo Ogosto 2019. Awoodda ayaa hoos u dhacday 47.6%, culeyska culeyskuna wuxuu hoos u dhacay 21.3 boqolkiiba dhibcood ilaa 61.9%.
  • Diyaaradaha Latin Amerika wuxuu arkay 61.3% hoos u dhac ku yimid taraafikada Sebtembar, marka la barbar dhigo isla bishaas 2019, kor u kaca 62.6% hoos u dhaca Ogosto marka la barbar dhigo Ogosto 2019. Awoodda Sebtembar ayaa hoos u dhacday 55.6% iyo culeyska culeyska ayaa hoos u dhacay 10.7 boqolkiiba dhibcood ilaa 72.0%, taas oo ahayd culayska ugu sarreeya ee gobollada bishii 12aad ee isku xiga. 
  • Diyaaradaha Afrika ' taraafikada ayaa hoos u dhacay 62.2% bishii Sebtembar marka loo eego laba sano ka hor, ku dhawaad ​​​​4 boqolkiiba dhibcood ayaa ka xun hoos u dhaca 58.5% ee Ogosto marka la barbar dhigo Ogosto 2019. Awoodda Sebtembar ayaa hoos u dhacday 49.3% halka culeyska culeyskuna uu hoos u dhacay 18.4 boqolkiiba dhibcood ilaa 53.7%.

Suuqyada Rakaabka Gudaha

Sebtembar 2021 (% chg vs isla bishaas 2019)Saamiga aduunkaRPKWEYDIIPLF (% -pt)PLF (heer)
Guriga54.2%-24.3%-14.7%-9.3%73.0%
Australia0.7%-80.3%-71.2%-26.2%56.2%
Brazil1.6%-17.3%-16.8%-0.5%81.2%
Shiinaha PR19.9%-26.2%-10.5%-14.6%68.9%
Hindiya2.1%-41.3%-30.5%-13.4%72.4%
Japan1.4%-65.5%-34.5%-36.7%40.9%
Ruushka Fed.3.4%29.3%33.3%-2.6%83.1%
US16.6%-12.8%-5.5%-6.5%76.1%
  • Brazil suuqa gudaha ayaa sii waday soo kabasho tartiib tartiib ah iyadoo uu jiro horumar wanaagsan oo tallaal ah. Gaadiidka ayaa hoos u dhacay 17.3% marka la barbar dhigo Sebtembar 2019 - wuxuu ka soo fiicnaaday 20.7% hoos u dhac bishii Ogosto. 
  • Jabaan Taraafikada gudaha ee Sebtembar ayaa hoos u dhacday 65.5%, oo ka sii dartay 59.2% hoos u dhac bishii Ogosto iyo Ogosto 2019, taas oo ay ugu wacan tahay saameynta xannibaadaha.

Line hoose

"Ogaysiis kasta oo dib u furista wuxuu u muuqdaa inuu la yimid xeerar la mid ah laakiin kala duwan. Ma ogolaan karno in soo kabashada ay ku xumaato dhibaato. The ICAO Shirka Heerka Sare ee COVID-19 wuxuu isku raacay in iswaafajintu ay noqoto mudnaanta koowaad. G20 waxa ay ku dhawaaqday go'aan ah in ay qaaddo tallaabo lagu taageerayo soo kabashada safarka aan kala go'a lahayn, waaritaanka, iyo dhijitaaleynta. Hadda dawladuhu waa in ay ficillada ka dambeeyaan erayadan si loo xaqiijiyo tallaabooyin fudud oo waxtar leh. Dadka, shaqooyinka, ganacsiyada iyo dhaqaaluhu waxay ku xisaabtamayaan horumar dhab ah," ayuu yidhi Walsh.

Himilada IATA ee ah in si badbaado leh dib loogu soo celiyo isku xidhka caalamiga ah waxa ay ku salaysan tahay shan mabaadi'da muhiimka ah:

  • Tallaaladu waa in ay helaan dhammaan sida ugu dhakhsaha badan ee suurtogalka ah.
  • Socotada la tallaalay waa inaysan la kulmin wax caqabad ah oo ku saabsan safarka.
  • Tijaabintu waa inay awood u siisaa kuwa aan helin tallaalada inay safraan iyagoon karantiil lahayn.
  • Tijaabooyinka Antigen-ka ayaa fure u ah nidaamyada imtixaanka ee wax-ku-oolka ah oo habboon.
  • Dawladuhu waa inay bixiyaan kharashka imtixaanka, si aysan u noqon caqabad dhaqaale oo lagu safro.
Print Friendly, PDF & Email

War ku saabsan qoraaga

Harry Johnson

Harry Johnson wuxuu ahaa tifaftiraha meelaynta eTurboNews ku dhawaad ​​20 sano. Wuxuu ku nool yahay Honolulu, Hawaii, wuxuuna asal ahaan ka yimid Yurub. Wuxuu jecel yahay qorista iyo tebinta wararka.

Leave a Comment