Riix halkan si aad u tusto boorarkaada boggan oo aad bixiso kaliya guusha

Airlines Airport Aviation Jebinta Wararka Safarka Safarka Ganacsiga Canada News Dadka Dalxiiska Gaadiidka Warka Safarka Safarka

Chorus Aviation Inc. waxay doorataa Guddiga Maamulka cusub

Chorus Aviation Inc. waxay doorataa Guddiga Maamulka cusub
Chorus Aviation Inc. waxay doorataa Guddiga Maamulka cusub
Written by Harry Johnson

Chorus Aviation Inc. waxa ay ku dhawaaqdaa natiijada codbixinta doorashada agaasimayaasha shir sanadeedkeeda casriga ah ee saamilayda oo la qabtay Juun 27, 2022.

Tirada guud ee saamilayda ay matalayeen saamilayda si toos ah iyo wakiil ka ahaa shirka ayaa ahaa 76,678,672 waxayna ka dhigan yihiin 37.76% saamiyada Chorus ay soo saartay iyo saamiyada muuqda ee leh xuquuqda cod bixinta.

Kuwa haysta tirada saamiyada ee loo baahan yahay waxay u codeeyeen dhammaan waxyaabaha ganacsiga.

Wareegtada wakiil ee Chorus waxaa loo qoondeeyay 10 qof oo loo magacaabay Golaha Maamulka.

Natiijooyinka doorashada agaasimayaasha oo faahfaahsan ayaa hoos ku xusan.

NomineeCodadka% WixiiCodbixintii waa la joojiyey% Waa laga reebay
Karen Cramm76,020,31099.10%688,9620.90%
Gail hamilton76,199,70299.38%478,9700.62%
Stephen Hannahs76,174,89299.34%503,7800.66%
Alan Jenkins76,148,76499.31%529,9080.69%
Amos Kazzaz76,207,39899.39%471,2740.61%
David Levenson76,235,51299.42%443,1600.58%
Marie-Lucie Morin68,038,04588.74%8,636,43011.26%
Joseph D. Randell76,257,57099.45%421,1020.55%
Paul Rivett75,968,96399.09%697,9370.91%
Frank Yu76,233,03399.42%445,6390.58%

Xarunteedu tahay Halifax, Nova Scotia, Chorus waa bixiye isku dhafan ee xalalka duulista gobolka, oo ay ku jiraan adeegyada maaraynta hantida.

Kaabayaasheeda ugu muhiimsan waa: Falko Regional Aircraft, kireystaha dayuuradaha ugu wayn iyo maareeyaha hantida oo kaliya diirada saaraya qaybta kiraynta diyaaradaha ee gobolka; Duulimaadka Jazz, bixiyaha kaliya ee adeegyada hawada gobolka si Air Canada; iyo Voyageur Aviation, bixiyaha kirada hawada gaarka ah, wax ka beddelka diyaarada, iyo qaybaha bixinta adeegyada macaamiisha duulista gobolka ee aduunka.

Si wada jir ah, kaabayada Chorus waxay bixiyaan adeegyo taageero ah oo ka kooban marxalad kasta oo meertada nolosha diyaarada gobolka ah, oo ay ku jiraan iibsashada diyaaradaha iyo kiraynta; dib u habeynta diyaaradaha, injineernimada, wax ka beddelka, dib u habeynta iyo kala guurka; qandaraas duullimaad; dayactirka diyaaradaha iyo qaybaha, kala dirida, iyo bixinta qaybaha.

Warar la xiriira

War ku saabsan qoraaga

Harry Johnson

Harry Johnson wuxuu ahaa tifaftiraha meelaynta eTurboNews mroe in ka badan 20 sano. Wuxuu ku nool yahay Honolulu, Hawaii, wuxuuna asal ahaan ka yimid Yurub. Waxa uu jecel yahay qorista iyo tebinta wararka.

Leave a Comment

La wadaag...